wtorek, 10 września 2019

STRACH SIĘ BAĆ ?


Znalezione w Internecie:
Gdy PIS wygra wybory, to w ciągu 3 pierwszych miesięcy po wyborach wtrąci do aresztów 1.500 Polaków, oczywiście samych opozycjonistów. Nowy rząd wybuduje również 3 obozy pracy przymusowej, pod Łodzią, Krakowem i Białymstokiem, w których zamkną następne 30.000 ludzi. Kolejne 7.500 osób, krytycznych wobec PIS-u, w ciągu roku wyląduje, już z wyrokami, w więzieniach! Co, niemożliwe?!
Do maja 2020 r. PIS-owska większość sejmowa, przy wsparciu różnych „kukizów” i kilkunastu posłów PSL-u, przeforsuje fundamentalne zmiany w Konstytucji. Znajdą się w niej m.in. zapisy o ”przewodniej roli partii i kościoła katolickiego”, „niepodważalności władzy PIS-u”, boskości obu braci Kaczyńskich i nadrzędności polskiego „prawa” nad prawem UE oraz zapisami unijnych traktatów… Znajdzie się w niej także zapis o nadrzędności Ewangelii nad tą Konstytucją.
Co, wydaje Wam się to niemożliwe? A czy 4 lata temu wydawało Wam się możliwe, że „głowa państwa” będzie przeciętnie raz na kwartał łamać naszą konstytucję, której ślubowała strzec i bronić jej zapisów?! Czy wydawało Wam się możliwe, że nowo powołani do KRS i SN nominaci PIS-u okażą się zwykłymi przestępcami?! Czy 4 lata temu dopuszczaliście choćby myśl, że biskupa-przestępcy, ukrywającego swoich podwładnych pedofilów i tuszującego ich zbrodnie na dzieciach, prokurator nie będzie nawet mógł lub chciał przesłuchać?
W 2020 r. rząd PIS-u rzeczywiście wypłaci 13. emeryturę... Ale w 2021 i 2022 nie będzie już żadnej 13. emerytury, nie wspominając o 14. Dlaczego? To proste, w latach 2021-22 nie będzie żadnych wyborów! Nie trzeba już będzie emerytów przekupywać. Zresztą, w 2021 r. już w ogóle nie będzie żadnych transferów socjalnych, nawet "pincet" zostanie zlikwidowane! Bo finanse państwa szlag trafi. Skończy się światowa koniunktura, bo i tak trwa już podejrzanie długo. A UE solidnie obetnie nam fundusze w nowym unijnym budżecie na lata 2021-27.
Staniemy się nie jakąś "Grecją", tylko "Wenezuelą", jak przepowiada R. Giertych! Rządy tych państw prowadziły identyczną politykę socjalną, jaką dziś PIS prowadzi w Polsce. Ale Grecja należy do strefy EURO, więc Niemcy i Francuzi, ratując jej gospodarkę dziesiątkami miliardów kredytów, ratowali nie jakąś Grecję, ale właśnie strefę EURO. A my do strefy EURO nie należymy, więc skończymy jak Wenezuela.
Inflacja skoczy do 30%, i to tylko dlatego tak mało (statystycznie!), bo choć żywność podrożeje średnio o 40-50%, a energia o 150%, to lokomotywy, statki, turbiny wodne i kombajny podrożeją tylko o 4%. Czyli tak jak w schyłku komuny. Bezrobocie wzrośnie z obecnych 5-6%, do 25%. Bo żaden mały przedsiębiorca nie wytrzyma kosmicznych podwyżek płacy minimalnej swoich pracowników i nowych składek na ZUS. Ukraińcy już nas nie uratują, bo wobec krachu naszej gospodarki, wybiorą sobie inny kierunek migracji zarobkowej. Kto pierwszy zacznie w "państwie PIS-u" zdychać z głodu? Ci właśnie, którym dziś PIS rozdaje bez opamiętania pieniądze! Bo oni już nie będą potrafili bez tych dodatkowych pieniędzy żyć...
Jurek Owsiak zostanie oskarżony o hurtowy handel narkotykami i stręczycielstwo… Pójdzie na 7 lat do paki i będzie sobie mógł w niej robić zbiorki pieniędzy wśród więźniów. Miliony na koncie WOŚP-u, których jeszcze nie wydano na sprzęt medyczny, zostaną przekazane na Caritas… I tyle będzie sprzętu medycznego. Zresztą, i tak nie będzie gdzie tego sprzętu wstawiać, bo zostanie może 40% z obecnej liczby szpitali.
Co, niemożliwe?! A niby kto Owsiaka przed PIS-em obroni? Bo na pewno nie obroni go jakiś "naród polski", który będzie tak zajęty liczeniem swoich "pincet", 100+ na świnię i 13. emerytur, że nawet nie zauważy, iż Owsiak gdzieś zniknął. Może episkopat, z biskupem Jędraszewskim na czele, za nim się wstawi?
I niech mi teraz wyborcy PIS-u udowodnią, że napisałem tu nieprawdę! Nie da się tego udowodnić! Tak samo jak Kidawa-Błońska nie może dziś udowodnić, że KO nie zabierze po wygraniu wyborów "pincet" i nie przyjmie 200.000 uchodźców muzułmańskich... Dziękuję za uwagę. Tyle Facebook.
                                                                     ***
Tekst ten, znaleziony w sieci zamieściła na swoim koncie moja koleżanka. Mądra, bo do szczętu zorientowana w każdej dziedzinie Polka. Czytam go i zatrwożony treścią zastanawiam się nad faktem przynależności mojego kraju do Unii Europejskiej, wspólnoty   opartej na  traktatach wynikających z absolutnego przestrzegania zasad demokracji i humanizmu. Czy więc, jeżeli taki stan miałby swoją rzeczywistość  w Polsce i mógłby w ciągu najbliższych kilku lat zaistnieć? czy wobec tego możliwa jest sanacja Polski faszystowskiej z Berezą Kartuską w tle?. Po co zatem umiejscowiono Polskę w art. 7 Traktatu, by tolerować podobne herezje polityczne?. Bo to są absolutne herezje. W tej sytuacji, nawet wyrzucenie Polski z Unii Europejskiej nie polepszy doli jej mieszkańców, a raczej ich pognębi zgodnie z powiedzeniem „hulaj dusza piekła nie ma” Na naszych oczach rodzący się faszyzm podnosi swój złowrogi łeb i nie widzę reakcji w myśl owego punktu siódmego, który dla postrachu nazywany jest atomowym, mimo pomrukiwania przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości Fransa Timmermansa.  No nie widzę, a spokojny sen uwielbiam. Mógłbym skomentować to tak: W Warszawie uległa awarii oczyszczalnia ścieków w wyniku czego szambo wybiło w całej Polsce. To ponoć efekt motyla.
Foto:FB


Dół formularza
Propozycja autorska;
Dziś zbliżam się do osiemdziesiątki i czuję się dość zmęczony, zarówno fizycznie jak i mentalnie. Już nie ta percepcja, już nie ta charyzma, tudzież rozedrganie umysłu. Od dwóch lat nosiłem się z zamiarem wydania zbioru postów w formie książki. Niestety, jako emeryta z dolnej półki nie stać mnie na podobny luksus.


Wpadłem zatem na pomysł odsprzedaży moich myśli. Jestem gotów do pozbycia się swoich praw autorskich osobie zainteresowanej treściami mojego bloga, wraz z domeną. Z kraju bądź z zagranicy, a ponieważ nie znam się na informatycznych i prawnych zakamarkach problemu związanego z podobnym zamiarem, spodziewam się,  że owe kłopoty weźmie na siebie ewentualny nabywca. Mój adres mailowytonizar67@wp.pl 

1 komentarz:

WYSYPISKO ŚMIECI?

                                             Idż i nie grzesz więcej. Polska to piękny, bogobojny kraj, powiadają ci co nakradli w im...