niedziela, 24 maja 2020

W KRAINIE PUSTYCH DZBANÓWSpotykam się z pytaniem, skąd bierze się tylu wyborców PiS, tylu prostackich dzbanów do których nic nie trafia mimo zapraszającego pustego wnętrza. Ano stąd: Dzisiaj blisko 40% Polaków nie rozumie tego, co czyta, a kolejne 30% rozumie to w niewielkim stopniu. Co dziesiąty absolwent szkoły podstawowej nie potrafi w ogóle czytać. Aż 10 milionów Polaków (ok. 25%) nie ma w domu ani jednej książki. Analfabetą funkcjonalnym jest co 6 magister w Polsce, najczęściej absolwent płatnych uczelni prywatnych. Ponad sześć milionów Polaków znajduje się poza kulturą pisma, czyli nie przeczytało NIC, nawet artykułu w brukowcu. 40% Polaków ma problemy z czytaniem rozkładów jazdy czy map pogodowych. Ponad połowa nie rozumnie dzienników telewizyjnych. To  są dane tak niewiarygodne, że aż zabawne. A jednak napawają grozą nie tylko mnie osobiście. Dane te nie są wyssane z palca. To dane statystyczne z wielu źródeł badawczych stan polskiej kultury, wykształcenia i socjologicznych opracowań. Człowiek przypadkowo rozmawia z przechodniem i nie jest pewien czy on rozumie to co do niego mówisz. Przepraszam za szczerość, ale to są właśnie w większości wyborcy PiS z wiedzą, jaką w ich głowach lokują kaznodzieje i ich propagandowa TVP. Jest tak i zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej. Konstatacja owa rodzi się gdy patrzysz na polską szkołę do niedawna pod opieką minister Zalewskiej i jej poprzedniczek, a dziś innego pisowca. Przecież ta kobieta nadawała się do sprzątania kościołów, bo dużo ją wiąże z tą instytucją, a nie do zarządzania oświatą, a tym bardziej do reprezentowania Polski w parlamencie europejskim. Na koniec jej ministrowania odkryto że okradała PCK nie tylko z finansów ale i z używanych ciuchów. Ale co społeczeństwo może zrobić gdy państwo żyje w symbiozie z klerem (równie ciemnym) i praktycznie ulega jego wytycznym i jednocześnie bezsilnym w sprawie szerzącej się pedofilii duchownych. Kto jeszcze chodzi do szkoły ten wie, że z wszystkich przedmiotów szkolnych najwięcej godzin zajmuje religia.(Uwaga religia to nie nauka lecz ślepa wiara, a tu nie ma nic do dociekania). Ciemnota wychylająca swoje macki zewsząd spycha nasz kraj na dno krajów najmniej oświeconych, wręcz lokujących nas Polaków wśród ludów środkowoafrykańskich, nie obrażając mieszkańców Sahelu. Zalewska powinna w trybie natychmiastowym powrócić tam skąd ją Szydło wytrzasnęła. Aby nie poczuła się zbyt upokorzona może zajmować się przykładowo przepowiedniami lub innym wróżbiarstwem (czyniła to dotychczas na polu szkolnictwa) w TV. Może swoją „wiedzą” dzielić się w innych  środowiskach.
. Jest  szansa że prezydent Andrzej Duda, marionetka Kaczyńskiego swoje starania o reelekcję przegra. Pracują na to złodzieje w rządzie PiS, którzy nie na setki tysięcy ale na setki milionów zubożyli kraj wykorzystując pandemię KOVID-19, chociażby w sensie zakupów śmieciowych sprzętów medycznych bez atestów do jego przydatności. Pracują na to propagandziści z premierem na czele, który obok ministra Szumowskiego i jego rodziny należy w tej chwili do czołowych skandalistów finansowych w kraju. Notowania PiS i Dudy spadają na łeb na szyję bowiem jakimś cudem do pustych głów ich wyborców trafia prawda najprawdziwsza, przynajmniej częściowo. Dla światłej części Polaków zapala się więc światełko w tunelu. Jeżeli się uda odwrócić politykę na europejskie tory, to czeka Polaków długa droga do normalności, bo zniszczenia prawie w każdej dziedzinie gospodarczej i prawnej  są wielkie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

ŚWIŃTUCH, NIE EWANGELISTA

I nie żaden premier. Chociaż dla skorumpowanego Kościoła polskiego „ewangelista Mateusz” obok innego „świńtucha” Marka Szumowskiego,...