niedziela, 29 marca 2015

MAFIA MAFI DAĆ POTRAFIFelietonista i satyryk Stanisław Tym, którego cenię, za sprawą biskupa Antoniego Dydycza poczuł "lekki zapach zjełczałego kadzidła wieszczącego  prawdziwą wiosnę średniowiecza". Hierarcha obwieścił bowiem na Jasnej Górze, że wszystkim, którzy "stanowią niegodziwe prawo, potrzebna jest różańcowa krucjata", a może i egzorcyzmy. Coś podobnego panie Stanisławie. Coś podobnego, bo chyba nie doczytałem.
A jednak w dalszym ciągu swych złotoustych rozważań, gdy biskup nabierał rozpędu airbusa z Germanwings i wpadał w tok ględzenia o Polsce zanim pomyślał, wykrzyczał, że mamy pozorną wolność, ponieważ rządzą nami „hochsztaplerzy i mafia, która drogą fałszerstwa doszła do władzy”.No, ale, ale, skoro biskup tak uważa, może powinien wszystkie pieniądze, które dostaje od mafii na Kościół, szybko i ze wstrętem oddać na biednych. Bo przecież nie będzie ich zwracał hochsztaplerom. Dotyczy to także dotacji na świątynię Opatrzności Bożej" – w tym stylu właśnie napisał swój felieton pan Stanisław w najnowszej Polityce. Po prostu się wzburzył tak jak ja, oraz miliony zastraszonych owym śmierdzącym kadzidłem naszych współobywateli.
Brawo, jeszcze raz brawo, tylko szkoda że tych słów nie słyszy pani premier i minister od kultury i „dziewictwa” narodowego, czyli według biskupa hochsztaplerzy, którzy w rozrzutny sposób pchają do kieszeni niewdzięcznikom miliony złotych, miast ratować głodne polskie dzieci. Słyszycie?. Jesteście hochsztaplerami i mafią, która poprzez oszustwa dostała władzę. Ale oni udają że nie słyszą, bo są zajęci kampanią wyborczą swojego pupila Bronisława Marii Komorowskiego, ubiegającego się o reelekcję, albo po prostu jako ci tchórze, którym z łatwością każdy fioletowy może napluć na facjatę, muszą jakoś przełknąć te ewangeliczne słowa. W końcu bez żadnych wątpliwości doszli do władzy za wskazaniem episkopatu. Mój komentarz: Może biskup ma rację, ale nie do końca, bo zwykle mafia dzieli się z mafią, nawiązuje współpracę, łączy się w przestępcze „kartele”. Inaczej przecież trudno nazwać polskich hierarchów kościelnych obrzydłą mafią, która wyłudza od staruszków kończących swe życie w hospicjach ostatni grosz a nawet ich dorobek życia, czyli majątek poza oczami papieża Franciszka tylko po to by, hulać, bawić się, urządzać rodziny, a jak się uda to i przygarnąć chłopczyka, który ponoć zgodnie z twierdzeniem innego fioletowego hochsztaplera, sam chętnie włazi księdzu pod pierzynę. Jesteście mafią, która poprzez oszukańczą komisje majątkową okradła własny kraj, tyle że tak naprawdę waszym prawdziwym krajem jest Watykan, jak mówi wybitny polski aktor Krzysztof Pieczyński (katolik) w wywiadzie dla „Faktów i mitów”. Jesteście mafią, która naiwnym od wieków sprzedaje czarodziejskie odpusty, leczycie urojonymi egzorcyzmami, a gdy któryś z was popadnie w chorobę, to natychmiast szukacie najlepszych specjalistów medycyny, zamiast uleczać się modlitwą, co zresztą proponujecie maluczkim i ubogim którym czaszkę zamiast mózgu zalega farsz pieczonej kaczki. Jesteście mafią, która wymusiła na Polsce upokarzający konkordat, oraz religię w szkole jako „naukę”, przy czym zobowiązaliście się do opłacania katechetów. To wszystko okazało się kłamstwem i oszustwem, bowiem wykorzystując niespotykaną nigdzie w świecie uległość władz, cały majdan kosztów zrzuciliście na państwo.
Jesteście mafią, która nie zadowoli się symboliczną kwotą co łaska za usługi sakramentalne. Mimo że papież zakazuje pobieranie opłat za podobne usługi, wy za sam pokropek np. nowego przedsiębiorstwa żądacie często kwoty kilkudziesięciu tysięcy. Często tylko za to, że hochsztapler fioletowy machnie dwa razy miotełką i wymamrocze kilka nabożnych słów. Jesteście mafią, która od dziesięcioleci wyciąga rocznie łapsko po 12 miliardów złotych. Gdyby demokratycznie tę kwotę podzielić przez 25 tysięcy kapłanów, tudzież tyle osób zakonnych to każdy z „mafii kościelnej” rocznie by przytulił na rękę ćwierć miliona złotych, ale wiadomo jak to jest w waszym hierarchicznym środowisku. Fioletowi dostaną dziesiątki, a może setki milionów, zaś maluczcy odziani jeno w sutanny po kilka tysiączków, ale to wasza mafijna sprawa, gorzej tylko, że rząd, który podporządkowaliście sobie, wg biskupa Dydycza też jest mafią, zgodnie z zasadą, że kto z kim przystaje takim się staje. Można by tę mafijną wyliczankę prowadzić w nieskończoność, zaiste przecież już wielokrotnie wypunktowałem złodziejskie popisy naczelników KK w Polsce.

Policjant, kur.a i złodziej na jednym wozie jadą, mówi przysłowie. Tych trzecich produkujemy kosztem państwa, nie tylko na własne potrzeby, ale całego światowego kościoła katolickiego, te drugie wzorem grzybów rodzą się same, zaś pierwsi miast łapać złodziei i gwałcicieli (typu Gil, Wesołowski i setki innych) asystują rytualnie w galowych strojach wszelkim nabożeństwom, a nawet gromadnie idą na zarządzone przez proboszczów pielgrzymki.

Fotki od góry:
1.Cala prawda całą dobę, memento
2.Pani premier, przywódca "mafii" rządowej.
3.Wojsko i policja w słuzbie prawdziwej mafii..9 komentarzy:

 1. Tzw. "jasna góra" powinna już dawno zmienić nazwę na "ciemna góra" albo na "chlew" - w końcu świń jest tam pod dostatkiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym ma rację. Klechy to banda złodziei, kłamców, manipulatorów, wyłudzaczów i pedofili. A wszystko z bożym słówkiem na spasionym ryju. Oni mentalnie nie wyszli ze średniowiecza i już nie wyjdą. A polscy politycy liżą im odbyt i uważają to za zaszczyt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mafia mafia, ale w goracym okresie przedwyborczym zaczyna sie naprawde uwidaczniac polski kabaret polityczny.W jego ach, jakze juz znanej rynsztokowej formie. Slucham, czytam i nie wiem, czy ma mi byc smiesznie czy straszno. Kupa cwaniaczkow na okraglo robi z mozgu kaszke manne tej wiekszej kupie tych mniej wycwanionych badz nie wyposazonych w arealy logicznego myslenia.
  Klerykalizacji zycia politycznego, spolecznego a nawet ekonomicznego ma sie nadzwyczaj dobrze, i to przy aprobacie i aplauzie wszystkich ugrupowan politycznych. Bezkarnosc sukienkowych i przeginanie paly w aferach finansowych jakos malo kogos rusza. Ja sie nie dziwie, bo gdy poogladac obrady wybrancow narodu, widac ewidentny prymitywizm ( nie tylko polityczny) tych, ktorzy mieliby decydowac o losach Polski. Wszystko jakby przereklamowane: , wiara, wartosci moralne, wykrzykiwane z furia prawie kazdego dnia, lecz gdy sie naprawde blizej przyjrzec, zalatuje to paskudnym cynizmem i chamska obluda.
  O demagogii nienawisci i hipokryzji juz nie wspomne.
  Szkoda tego kraju, ale widocznie na nic innego sobie nie zasluzyl, chociaz przezyl juz i inne czasy.

  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za chamstwo i rozpasanie kościoła nie winić biskupów,bo oni są chamami z urodzenia, a tak naprawde to kolejne Rządy RP po 1980r.Ten kraj jak pisze komentator (ka) tak naprawde sobie nie zasłuzył na inne traktowanie, bo sam przy pomocy JP2 spowodował sobie taki los.GARDA-Rosja


  OdpowiedzUsuń
 5. Policjant, kur.a i złodziej na jednym wozie jadą, mówi przysłowie. Prawdziwa jak milion dolarów racja.Te zawody pasuja do siebie i do kleru.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ty myślisz że co?. Że biskup to jakiś ślusarz albo chłop spod Mławy? To bardzo wykształcony człowiek i nalezy mu się sam szacunek od wszystkich Polaków.G99

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham pana Staszka Tyma, nawet bardziej niz mojego proboszcza.Lola

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj ciężko będzie wam rozumi Polacy zyć w tym wyznaniowym kraju. Powtarzam- rozumnym, bo pozostałym to pasuje ta ciemnota z zabobonem. Ja mieszkam od 35 lat w Rosji za Uralem i moge się tylko smiać z tej hołoty przkoscielnej. Mówię o rządzie. Bo to chłopcy na posylki biskupstwa. Nie dość że sami się narazaja na posmiewisko to jeszcze obszczekują naszego prezydenta, z którego blisko 90 procent działanie popiera.GARDA - Rosja

  OdpowiedzUsuń
 9. @GARDA: Dziekuję za zainteresowanie moim blogiem. Dzięki wszystkim Czytelnikom zza Uralu. Jak miło że tylu Polaków interesuje się swoja Ojczyzną nad Wisłą. Tą drogą składam wszystkim zauralskim Państwu serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności z okazji Świąt Wielkanocnych, tych katolickich jak i tych obchodzonych nieco pożniej prawosławnych.Wszystkiego dobrego, pozdrawiam.Toruńczyk.

  OdpowiedzUsuń

W KRAINIE PUSTYCH DZBANÓW

Spotykam się z pytaniem, skąd bierze się tylu wyborców PiS, tylu prostackich dzbanów do których nic nie trafia mimo zapraszającego...