poniedziałek, 2 marca 2015

POMNIK


 
Erazm z Rotterdamu, holenderski filozof średniowieczny napisał dzieło swojego życia, czyli „Pochwałę Głupoty”. Czy jego wzorem (w końcu to filozof i pisarz) nie można by zamiast np. kolejnego pomnika smoleńskiego wystawić pomnik dwóch polskich sióstr - „głupoty i ciemnoty?" - pyta Stanisław Tym w "Polityce”, oczywiście po przepychankach sejmowych w sprawie ustawy antyprzemocowej wobec kobiet, po czym dodaje, że abp. Hoser (jak to Hoser) podejrzewa, iż ratyfikacja nie jest naszą suwerenną decyzją. Azaliż czyją panie arcymądralo się pytamy, bo jak wiadomo wszelkie dziwne decyzje Sejmu zapadają zgodnie z interesem episkopatu. Tym razem dwie siostry, czyli głupota i ciemnota przegrały, ale jeszcze nie do końca, bowiem ratyfikowaną przez Sejm ustawę powinien podpisać prezydent Komorowski, a ten jak wiadomo się waha. Nie waha się z powodu ewentualnej rozbieżności treści ustawy z Konstytucją, bo akurat takiej rozbieżności brak. Waha się i waży swój interes, ten interes - przedwyborczy. Komu się mniej narazić, trapi się naczelny myśliwy. Czy lepiej podpisać ustawę, która zatrzyma przemoc wobec kobiet, czy też jej nie podpisać i zachować (chociaż to niesłychana hipokryzja) bonus u biskupów i części elektoratu Kaczyńskiego. Jak zapowiada, ostatecznie oprze się na opinii ultrakatolickiego prawnika prof. Zolla. Tego samego, który swego czasu, jako członek Trybunału Konstytucyjnego uchronił polskie kobiety przed postępem wieku XXI, a wpędził wiele z nich w ból (pisany przez ó zamknięte), cierpienie i średniowiecze w kwestiach światopoglądowych.
Ja osobiście mając doświadczenia z ubiegłych lat w kwestii braku podpisu prezydenta na wielu postępowych ustawach, które udało się uchwalić Sejmowi mimo szaleństwa owych polskich sióstr czyli głupoty i ciemnoty, obawiam się, że cały ten dokument zakazujący przemocy wzorem innych pójdzie do kosza ku radości ciemnego kleru i części społeczeństwa podpierającego się laskami a jednocześnie jedną nogą haczącego już progu nieba obiecanego im za systematyczne napychanie kabzy kościelnej. Dlatego moim zdaniem pomnik tych sióstr by się przydał bardziej niżeli polskie autostrady, stadiony, orliki, obeliski żołnierzy wyklętych i dozbrajanie Ukrainy. Powinien stanąć na ulicy Wiejskiej w Warszawie, ewentualnie naprzeciw Belwederu. Jedno jest pewne. Ten pomnik wzorem wielu innych nigdy nie będzie dewastowany, bo to będzie nasz pomnik. I tylko nasz, prawdziwy, narodowy, polski, nie żaden tam ruski. Skoro już mamy najwyższego Chrystusa na świecie, to pokuśmy się jeszcze o jedno wyzwanie. Na pomniku powinna obowiązkowo znaleźć się inskrypcja, (przesłanie), chociażby dla obcokrajowców, ponieważ oni nigdy nie zrozumieją, że kraj może istnieć tylko dzięki głupocie i ciemnocie: SIOSTRZYCZKOM POLSKIM, GŁUPOCIE I CIEMNOCIE Z WDZIĘCZNOŚCI ZA OPIEKĘ PRZED NAWAŁNICĄ GENDEROWĄ I FALĄ NIEOKIEŁZNANEJ ROZWIĄZŁOŚCI PŁYNĄCEJ Z UNII EUROPEJSKIEJ – POLACY.
 
Fotki od góry:
1.Erazm z Rotterdamu, autor "Pochwały głupoty"
2.Pierwowzór pomnika polskiej głupoty.


6 komentarzy:

 1. Poleglam. :)))))
  Jednoczesnie zaczely mi pracowac arealy kreatywnosci tworczej. Typuje na niezwykly monument. :))))


  J.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaja jak arbuzy z tym pomnikiem, ale dobre, bardzo dobre. Jakie państwo takie pomniki. AA

  OdpowiedzUsuń
 3. Takich pomnik powinien stanąć szczególnie na terenach gdzie poparcie dla PIS jest największe.Rzeszów, Lublin, Białystok ... no i Wołomin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciała bym miec taki pomnik w swoim ogródku, twarzą do ulicy.Boja

  OdpowiedzUsuń
 5. Są pomniki psów, kartofla, to może byc i taki. Pasuje do naszej ojczyzny jak ulał.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawa dla pana Stanisława Tyma, brawa dla pana Torunczyka. Brawa!!

  OdpowiedzUsuń

W KRAINIE PUSTYCH DZBANÓW

Spotykam się z pytaniem, skąd bierze się tylu wyborców PiS, tylu prostackich dzbanów do których nic nie trafia mimo zapraszającego...