czwartek, 4 marca 2021

NA ŚWIĘTO PAŃ, PITOLENIE ŚWIĘTYCH ZBOKÓW.


                            
                                      I co klechy, Kobieta to wielki wstyd dla ludzkości.? 
"Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą" - św. Klemens z Aleksandrii. "Kobiety mają milczeć w kościele." - św. Paweł
 ."Przez bramę raju wpuszczają nas kobiety do piekła." - św. Cyprian, "kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga"- św. Augustyn. "Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj to diabeł! Ona jest swoistym piekłem -  papież Pius II. "Za twym mężem powinno iść twoje pożądanie, to on powinien być twoim panem. Zniż się więc do poddaństwa, bądź jedną z podległych" - św. Jan Chryzostom. "Dziewczynki rodzą się z uszkodzonego nasienia lub w następstwie wilgotnych wiatrów" - św. Tomasz z Akwinu. "Obejmować kobietę, to jak obejmować wór gnoju" - św. Odo. ."Kto obcuje z kobietami narażony jest na skalanie swego ducha" - św. Franciszek z Asyżu. "Kobietę należy trzymać z dala od Biblii i wszelkich nauk. Kobieta uczona, to coś gorszego niż brodata." - François Garasse. "Kobieta to zwierzęca niedoskonałość" - św. Tomasz z Akwinu, "Pośród wszystkich dzikich bestii nie masz szkodliwszej nad kobietę"- św. Jan Chryzostom. - To tyle kleszych mądrości.

                                            ***

Nic dodać, ani nic ująć. Zastanawiam się, czy kobiety katoliczki rzeczywiście mają tak zryty rozum, iż potulnie przyjmują  już od wieków owe powyższe słowa, a raczej pierd***nie na ich temat. Ja rozumiem, skromność to cecha bardzo pozytywna, ale całkowita uległość to już nie. Bycie skromnym nie może być oznaką beznadziejnej głupoty aż do szczętu. Obok podobnego bełkotu trudno przejść obojętnie. Trudno na każde splunięcie uśmiechnąć się jak na krople wiosennego nieśmiałego deszczyku panowie biskupi, którzy hołdujecie podobnym ocenom płci, którą świat nazywa piękną, a jakże.

Bo trudno do podobnej nacji zaliczyć choćby połowy polskich polityków z ław poselskich i episkopatu.  Dlatego by zatytułować tenże post musiałem posłużyć się wyrazem używanym wyłącznie pod budkami piwnymi oraz na wiejskich jarmarkach. A że przy okazji potulność kobiet wobec kleru, (patrz siostry zakonne), przez wieki trwa w najlepsze, przeto można by rzec, że same po trosze są sobie winne, aczkolwiek ja się z tym nie zgadzam i nigdy się   nie zgadzałem. Chociażby dlatego iż ci, którzy głoszą lub głosili podobne mizoginiczne   idiotyzmy, zanim kwilili z głodu, przez 9 miesięcy pławili się w  krwi płodowej swoich matek. Tacy w fazie prenatalnej powinni być wyskrobani i rzuceni dzikiej zwierzynie na pożarcie mimo zakazu dokonywania aborcji. To tyle z okazji 8 Marca.
                                       
Piękne jak nasze kobiety.

             

 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

F99, CZY TEŻ INNA ZARAZA?

Kaczystowski, zakłamany rząd stara się w miarę uroczyście obchodzić 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wielu z nich, tych którzy choćby czę...